X
Adaliss Bahçe Mobilyaları | Haber |
Adaliss Bahçe Mobilyaları

Bahçe Mobilyaları Seçimi Hakkında Her Şey

Bahçe Mobilyaları Seçimi Hakkında Her Şey

Yağmur ve Güneşten Etkilenmeyen Mobilyalar

Dış mekân mobilyası olan bahçe mobilyalarını, iç mekân mobilyalarından ayıran en önemli özellik bu mobilyaların neme ve güneşe maruz kalmasıdır. Üstelik bu geçici bir süre için değil genellikle bütün bir yaz boyu sürecek bir durumdur. Bu sebeple bahçe mobilyalarında aranması gereken ilk özellik su, nem ve güneşe karşı dayanıklılıktır.

Bu dayanıklılığı sağlamak için ya plastik bir malzemeden imal edilen mobilyaları ve masaları tercih edeceksiniz ya da suya karşı direnci yüksek olan ahşap ürünleri. Eğer ben şıklıktan ve doğallıktan taviz vermem diyorsanız tercihiniz ahşap mobilyalar olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise her ağacın su ve güneş karşısında aynı direnci gösteremeyeceğidir.

Bahçe Mobilyalarında Plastik ve Çelik Alternatifini De Düşünebilirsiniz

Eğer ahşaptan ziyade plastik mobilyalar size daha cazip geliyorsa dikkatli olmalısınız. Kaliteli malzemelerden üretilen plastik sandalyeler ve masalar kullanmalısınız. Çünkü güneş ışığının ve yüksek ısının da etkisiyle kanserojen özellikler ortaya çıkabilmektedir. Bu bakımdan en güvenilir olan termoset plastikten üretilen bahçe mobilyalarını tercih etmek doğru bir seçim olacaktır.

Rahatınız İçin Pofuduk Minderler

Sandalye malzemesinin tercihinden sonra sıra oturduğumuzda yumuşak bir his uyandıran sandalye minderlerine geliyor. Bir bahçenin tüm mobilyaları birinci sınıf malzemeden bile oluşturulsa eğer oturduğunuzda rahat hissetmiyorsanız bir şeyler eksik demektir. Minder seçiminde dikkat edilmesi gereken birinci husus rahatlığı ve dayanıklılığıdır. Çünkü bu minderler her türlü iklim şartlarına dayanıklı olmak zorundadır. Bahçe minderlerinin silinebilir olması da çok önemli bir özelliktir. Genellikle bahçe minderleri için daha dayanıklı olan ve zor deforme olan gri minder tercih edilmektedir. Marjinal bir çözüm olarak armut koltuk da tavsiye edilebilir. Hem rahatlık hem de yeşille daha içli dışlı olma fırsatı sunmaktadır.

Masa Trendleri Zevkinizi Yansıtmalı

Bir bahçenin en göz doldurucu mobilyası bahçe masasıdır. Çok farklı tasarımlarla tüketici karşısına çıkan masalar her zevke hitap edecek çeşitliliktedir. Plastik, ahşap veya çelik gibi farklı malzemelerden üretilen bu masalar sehpa şeklinde yere yakın olarak kullanılabilirken, yuvarlak veya kare şeklinde yüksek ayaklı olarak da tercih edilebilmektedir.

Güneşten Korunmak İçin Rengârenk Bahçe Şemsiyeleri

Sıcak yaz günlerinde bahçede rahatça oturabilmek için kaliteli bahçe şemsiyelerine ihtiyaç duyarsınız. Bahçenizdeki eşyalarla uyum içinde olması gereken bu şemsiye aynı zamanda güneşin rahatsız edici etkisine de karşı koyabilmeli. Genellikle çok geniş ebatlarda olan bahçe şemsiyeleri, bahçe masasının orta kısımlarında yer alan yuvaya monte edilebilir. Böylece zahmetsiz bir şekilde masa üstünde gölgelik görevi görür.

Keyif İçin Şezlong ve Salıncaklar

Herkesi çocukluk yıllarına geri götüren salıncaklar bahçe mobilya uygulamaları içinde ayrı bir yere sahiptir. Genellikle iki veya üç kişilik üretilen bu salıncaklar muhteşem bir rahatlık ve konfor vaat ediyor. Sıcak yaz gecelerinde üstünde uyuyabilir ve dinlenebilirsiniz. Ahşap veya metal iskeletten oluşan sağlam iskeletiyle dayanıklı olan salıncaklar ferforje şıklığıyla da ayrı güzel durmaktadır.