X
Adaliss Bahçe Mobilyaları | Haber |
Adaliss Bahçe Mobilyaları

Bahçe Mobilyaları Hakkında Pratik Bilgiler

Bahçe Mobilyaları Hakkında Pratik Bilgiler

"Kalite ve Fonksiyonelliğin Buluştuğu Balkon ve Bahçe Mobilyaları"

1. Bahçe mobilyaları seçiminde kullanışlılık, dayanıklılık ve konfor, dikkat edilmesi gereken en öncelikli noktaların başında gelmelidir.

2. Sert hava koşullarına karşı büyük bir dayanıklılık gösteren sentetik rattan malzemeden üretilen bahçe mobilyaları, bakımı oldukça kolay olduğundan tercih edilebilmektedir. Sentetik rattan bir bahçe mobilyası tercih edilirken, mobilyada kullanılan malzemenin kaliteli olduğundan ve doğru işlendiğinden emin olunmalıdır.

3. Sentetik rattan malzemeli bahçe ürünlerinin iyi bir el işçiliğinden geçmiş olduğuna dikkat etmek de bir diğer önemli husustur. Örgü detaylarının uç bitimleri iyi gizlenmiş olmalıdır. Örgülerin düzgünce ve gergin bir yapıda tamamlandırılmış olması önemlidir.

4. Sentetik rattan malzemeli bahçe ürünleri, dört mevsim kullanılabilen, geniş esnekliğe sahip ve gerilmeye karşı dayanıklı ürünlerdir.Bu mobilyaları su ve yumuşak bir fırça ile kolayca temizlemek mümkündür.

5. Teak ağacı, bahçe mobilyaları seçiminde en çok tercihedilen malzemelerden biridir. Doğadaki en sert ağaçlardandır ve özünde doğal olarak kendi yağını barındırır. Bu yağ sayesinde en sert hava koşullarında bile yıpranmamaktadır. Anavatanı Endonezya olan bu ağaç ile üretilen bahçe mobilya ürünlerinin, devlet lisanslı ormanlardan kesildiğinden ve sadece A kalite ağaçların kullanıldığından emin olunmalıdır.

6. En değerli ağaçlardan biri olan teak ağacından yapılan ürünlerde ağacın yaşı ve mobilyanın yapım şekli de dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Olması gereken fırınlama yöntemleriyle kurutulan ve doğru makinalarla işlenen teak ağacı, en kaliteli bahçe mobilyası ürünlerine hayat verirken çok uzun yıllar yıpranma olmadan kullanılabilmektedir.